Górnik Łęczna z licencją na grę w Ekstraklasie

Piłkarze Górnika Łęczna
Piłkarze Górnika Łęczna fot. PressFocus

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na posiedzeniu w dniu 30 kwietnia 2021 roku rozpatrzyła wniosek o przyznanie licencji na sezon rozgrywkowy 2021/2022. Komisja postanowiła przyznać klubowi Górnik Łęczna licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym, infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji.

Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5.000 zł za naruszenie kryterium P.11 Podręcznika Licencyjnego.

Nadzór finansowy nałożono w związku z koniecznością monitorowania złożonej prognozy finansowej. W ramach nałożonego nadzoru infrastrukturalnego zobowiązuje się Klub do wykonania wszystkich zaleceń wynikających z raportu z wizytacji obiektu w terminie do rozpoczęcia sezonu rozgrywkowego 2021/2022.

W ramach nałożonego nadzoru z zakresu personelu i administracji zobowiązuje się Klub do posiadania trenerów drużyn młodzieżowych z licencją UEFA A w tym jednego trenera z licencją UEFA Elite Youth A w terminie do 30 listopada 2021 roku.

Środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5 000 zł w związku z naruszeniem kryterium P.11 Podręcznika Licencyjnego polegającego na nieposiadaniu odpowiedniej liczby trenerów z licencją UEFA A oraz UEFA Elite Youth A.

Komentarze