Górnik Łęczna wraca do PKO Ekstraklasy. ŁKS pokonany w barażu

ŁKS - Górnik Łęczna
ŁKS - Górnik Łęczna PressFocus

Górnik Łęczna został trzecim beniaminkiem PKO Ekstraklasy w sezonie 2021/22. Drużyna prowadzona przez Kamila Kieresia w niedzielnym finale baraży o awans skromnie 1:0 pokonała ŁKS Łódź.

Zespół z Łęcznej do najwyższej klasy rozgrywkowej wraca po czteroletniej przerwie. Po raz ostatni występował w niej w sezonie 2016/17. Wcześniej bezpośredni awans wywalczyły sobie drużyny Radomiaka Radom i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Niedzielny finał baraży rozgrywany był na stadionie ŁKS-u, co miało być atutem gospodarzy. Goście z Łęcznej bardzo szybko zadali jednak bolesny cios, bowiem już w 12. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą celnego strzały Serhija Krykuna, który wykorzystał dośrodkowanie Maka. Po stracie bramki inicjatywę przejęli piłkarze ŁKS-u, ale nie potrafili w żaden sposób znaleźć sposobu na rywali.

W drużynie ŁKS-u w niedzielnym meczu najgroźniejszy był Pirulo. W pierwszej połowie piłka po uderzeniu Hiszpania nieznacznie minęła bramkę. Po przerwie był zdecydowanie bliżej umieszczenia futbolówki w siatce, ale tym razem trafił w poprzeczkę.

Górnik nie ograniczał się tylko do bronienia korzystnego wyniku, ale sam także szukał okazji do podwyższenia prowadzenia. Ostatecznie jednak bramka z pierwszej połowy okazała się jedyną w tym spotkaniu. Po końcowym gwizdku sędziego Górnik mógł świętować powrót do ekstraklasy.