Dwóch niezadowolonych w konfrontacji beniaminków

Górnik Łęczna - Termalica
Górnik Łęczna - Termalica Pressfocus

Górnik Łęczna i Termalica walczą o utrzymanie w Ekstraklasie. Poniedziałkowy wynik 1:1 zdecydowanie przybliża je jednak do spadku z ligi.

• Zmagania w 32. kolejce Ekstraklasy kończył mecz Górnika z Termaliką
  • Do samego końca nie było wiadomo kto wygra
  • Końcowy wynik spotkania to 1:1

Ładne gole na zakończenie kolejki

Poniedziałkowe mecze Ekstraklasy nie zawsze były interesujące. Zestawienie Górnik kontra Termalica gwarantowało jednak emocje. Beniaminkowie na trzy spotkania przed końcem sezonu mieli bowiem szanse na utrzymanie w elicie. Aby zachować marzenia, trzeba było wygrać. Remis nie satysfakcjonował nikogo.

W pierwszej połowie trudno było jednoznacznie wskazać lepszy zespół. Obie drużyny prezentowały podobny poziom. Piłkę w światło bramki potrafili posłać jedak jedynie gracze Górnika. Będąc precyzyjnym, w 35. minucie uczynił to Janusz Gol. Pomocnik gospodarzy dopadł do piłki na skraju szesnastki i przymierzył precyzyjnie w lewy dolny róg bramki.

Po zmianie stron łęcznianie wyraźnie skoncentrowali się na bronieniu jakże korzystnego wyniku. Z kolei Termalica napierała na przeciwnika, co się opłaciło. W 51. minucie szansę miał Piotr Wlazło. Zawodnik drużyny z Niecieczy sprostał oczekiwaniom kibiców gości i przymierzył świetnie zza pola karnego. Końcówka spotkania była emocjonująca, ponieważ zarówno Górnikowi jak i Termalice zależało na zwycięstwie. Żaden z zespołów nie przechylił jednak szali zwycięstwa na swoją korzyść i finalnie zostało 1:1.