Górnik Ł. vs Zagłębie

Wtorkowy wieczór kibicom polskiej ekstraklasy upłynie pod znakiem zaległego spotkania w ramach 21. kolejki polskiej ekstraklasy, w który Górnik Łęczna w Lublinie zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Obie ekipy mają za sobą porażki, więc najbliższe spotkanie dla przedstawicieli obu teamów będzie okazją do tego, aby wrócić na ścieżkę zwycięstw.

Czytaj dalej…

Jak dotąd trzynaście punktów dzieli obie ekipy. Zielono-czarni to czerwona latarnia rozgrywek. Z kolei team Piotr Stokowca plasuje się na szóstej pozycji, bijąc się wciąż o miejsce premiowane grę a grupie mistrzowskie Lotto Ekstraklasy po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek.

HISTORIA

Do tej pory przedstawiciele obu zespołów rywalizowali ze sobą 13 razy. Dodajmy, że zarówno Górnicy, jak i lubinianie zanotowali po pięć zwycięstw, z kolei trzy potyczki zakończyły się kompromisem. W ostatnim boju z udziałem obu teamów miał miejsce bezbramkowy remis. Z kolei w ostatnim starciu łęcznian z Miedziowymi, gdy w roli gospodarza grali Górnicy, miał miejsce rezultat 0:2 dla Zagłębia.

OSTATNIE WYNIKI

Gospodarze wtorkowej potyczki w miniony piątek musieli uznać wyższość Korony Kielce, przegrywając ze Złocisto-krwistymi 1:2. Tym samym w delegacji Grzegorz Bonin i spółka nie potrafią wygrać od sześciu spotkań. Z kolei w roli gospodarza łęcznianie wygrali ostatnie dwa mecze w Lublinie, zwyciężając ostatnio z Piastem Gliwice.

Z kolei lubinianie ostatnio w niecodziennych okolicznościach przegrali z Legią Warszawa. Miedziowi trzykrotnie skierowali piłkę do siatki, ale tylko jedno trafienie zawodników Zagłębia zostało zaliczone. Warszawianie zdobyli natomiast trzy bramki i to mistrzowie Polski przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wcześniej lubinianie ulegli z kolei płockiej Wiśle (1:2).

TAKTYKA

Gospodarze do swojego starcia przystąpią mocno osłabieni. Trener Franciszek Smuda nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasza Mierzejewskiego, Szymona Drewniaka, Slavena Jurisa i Vojo Ubiparipa. Natomiast u gości zabraknie kontuzjowanych Adama Buksy oraz Konrada Forenca. Z kolei z powodu zawieszenia za kartki nie będzie mógł wystąpić Martin Nespor.

DYSKUSJA

Do dyskusji na temat wtorkowego meczu zapraszamy w komentarzach. Najciekawsze z nich pojawią się poniżej…

07.03.2017, godz. 18:00 Lublin Arena w Lublinie
GÓRNIK ŁĘCZNA – ZAGŁĘBIE LUBIN

Przewidywane składy:

ŁĘCZNA (4-5-1): Prusak – Matei, Komor, Gerson, Leandro, Bonin, Danielewicz, Tymiński, Piesio, Dzalamidze, Śpiączka

ZAGŁĘBIE (4-2-3-1): Polacek – Todorovski, Madera, Jach, Cotra, Kubicki, Piątek, Janus, Starzyński, Janoszka, Woźniak.

Nie zagrają:

ŁĘCZNA: Mierzejewski, Ubiparip, Jurisa, Drewniak (kontuzje)

ZAGŁĘBIE: Forenc, Buksa (kontuzje), Nespor (zawieszenie)

SZANSE WEDŁUG forBET:

wygra Łęczna: 32%

remis: 29%

wygra Zagłębie: 39%

Według analityków forBet faworytem spotkania jest Zagłębie, którego szanse na zwycięstwo zostały oszacowane na 39 procent. Prawdopodobieństwo na to, że zwyciężą piłkarze teamu z Lubelszczyzny, wynosi według ekspertów firmy bukmacherskiej 32 procent. Szanse na to, że padnie remis, wynoszą z kolei 29 procent.

Więcej >>

TYP REDAKCJI:

Naszym zdaniem po pełną pulę sięgną zawodnicy teamu z Dolnego Śląska. Nasz typ: 0:1.


Komentarze