GKS Katowice zrealizował plan i wraca na zaplecze Ekstraklasy

Piłkarze GKS-u Katowice
Piłkarze GKS-u Katowice fot. PressFocus

GKS Katowice w poniedziałkowy wieczór przypieczętował swój awans do Fortuna 1 Ligi. W meczu 37. kolejki eWinner 2 Ligi. Podopieczni Rafała Góraka pokonali w roli gospodarza Stal Rzeszów 4:1. Bohaterem spotkania został Arkadiusz Woźniak, który skompletował hat-tricka. 31-latek w kończącym się już sezonie zdobył jak na razie 11 bramek.

  • GKS Katowice po dwóch sezonach wraca do 1 Ligi
  • Podopieczni Rafała Góraka kropkę nad i przy awansie postawili w poniedziałkowy wieczór
  • Katowiczanie wygrali trzecie spotkanie z rzędu, pokonując pewnie 4:1 Stal Rzeszów

GKS Katowice wraca do 1 Ligi

GKS Katowice jest już drugim obok Górnika Polkowice zespołem pewnym gry w kolejnej kampanii na zapleczu polskiej ekstraklasy. Trójkolorowi legitymują się aktualnie dorobkiem 70 punktów na koncie, zajmując drugie miejsce. Do lidera rozgrywek katowiczanie tracą pięć oczek.

GKS wygrał w poniedziałkowy wieczór trzecie spotkanie z rzędu. Tym samym przypieczętował awans do I ligi, wracając do tych rozgrywek po dwóch sezonach. Przed ekipą Góraka jeszcze jedno spotkanie do rozegrania. W najbliższy weekend GKS zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Ostróda.

W trakcie kończącego się sezonu katowicki team zaliczył 22 zwycięstwa, cztery remisy i dziewięć porażek. Start nowej kampanii w I lidze zaplanowany jest na 31 lipca – 1 sierpnia. Szczegółowy harmonogram spotkań będzie znany, jeśli wyklaruje się skład drużyn, które będą uprawnione do gry w Fortuna 1 Lidze. Do rozegrania będą jeszcze baraże o grę na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów przypieczętował awans do II ligi!

Komentarze