GKS Tychy oficjalnie wzmocnił się kosztem Legii Warszawa

Kacper Skibicki
Kacper Skibicki fot. GKS Tychy

GKS Tychy w oficjalnym komunikacie poinformował, że sfinalizował pierwsze zimowe wzmocnienie przed drugą częścią sezonu. Szeregi przedstawiciela Fortuna 1 Ligi zasilił Kacper Skibicki, który został wypożyczony do śląskiej ekipy do końca sezonu. Tyszanie mają możliwość skorzystania z transferu definitywnego.

  • GKS Tychy zaczął zimowe zbrojenie przed drugą częścią sezonu
  • Ekipę Dominika Nowaka zasilił Kacper Skibicki
  • 21-latek został do tyskiej drużyny wypożyczony z Legii Warszawa

GKS Tychy z nowym pomocnikiem

GKS Tychy ustami Dominika Nowaka długo przekonywał, że celem jest awans do elity w tej kampanii. Na dzisiaj do jego zrealizowania daleka droga. Trójkolorowi po rozegraniu osiemnastu ligowych spotkań mają na swoim koncie 23 punkty, plasując się na 11. pozycji w ligowej klasyfikacji. Do miejsca premiowanego grą w barażach tracą aktualnie pięć oczek.

Tyska ekipa nie zamierza jednak składać broni. W związku z tym GKS zaczął się zbroić. Pierwsze wzmocnienie w 2023 roku miało miejsce kosztem Legii Warszawa.

“Pierwszym nowym piłkarzem GKS-u Tychy w przerwie zimowej sezonu 2022/23 został Kacper Skibicki. 21-letni skrzydłowy, który w swoim dorobku ma już mistrzostwo Polski, został wypożyczony z Legii Warszawa do końca obecnych rozgrywek. Umowa zakłada również opcję transferu definitywnego piłkarza w kolejnym okienku transferowym” – brzmi oficjalny komunikat biura prasowego klubu z Tychów.

Skibicki w tej kampanii rozegrał 11 meczów w drugim zespole Legii Warszawa występującym w I grupie 3 Ligi. Ponadto na koncie 21-latka jest jeden występ w Fortuna Pucharze Polski.

GKS Tychy do ligowe grania wróci w drugi weekend lutego. Rywalem ekipy Dominika Nowaka będzie Łódzki KS.

Czytaj więcej: GKS Katowice z nowym pomocnikiem

Komentarze