GKS Tychy jasno stawia sprawę. “Gramy o awans”

Daniel Rumin
Daniel Rumin fot. PressFocus

– Ta liga będzie wymagająca i zdajemy sobie z tego sprawą. Niemniej wierzę w potencjał naszego zespołu i jestem pewny, że zaczniemy wygrywać seryjnie – mówił Daniel Rumin w rozmowie z LigaPolska.pl.

  • GKS Tychy ma na swoim koncie po dwóch rozegranych meczach dwie porażki
  • Podopieczni Dominika Nowaka mają nadzieję, że wrócą na zwycięski szlak w starciu z Bruk-Betem Termaliką
  • Daniel Rumin w rozmowie z LigaPolska.pl przekonywał, że jego team będzie walczył w sezonie 2022/2023 o awans do Ekstraklasy

GKS Tychy czarnym koniec Fortuna 1 Ligi?

GKS Tychy na zakończenie trzeciej kolejki Fortuna 1 Ligi zmierzy się na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką. Podopieczni Dominika Nowaka nie będą w boju ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy faworytem, Mimo wszystko liczą na korzystny wynik.

– Boli to, że po dwóch meczach mamy tylko jeden punkt. Moim zdaniem powinniśmy mieć więcej oczek na koncie. Z drugiej strony nasza gra może napawać optymizmem. Mecz z ŁKS-em pokazał, że jest w nas duży potencjał – powiedział Daniel Rumin w rozmowie z LigaPolska.pl.

– Przychodzą do nas nowi zawodnicy i na pewno pewne automatyzmy muszą dopiero zafunkcjonować. Przed nami dużo ciężkiej pracy związanej między innymi z tym, jak mamy poruszać się na boisku, ale jestem dobrej myśli. Wierzę w tę drużynę, wierze w ten zespół – dodał 25-latek.

W trakcie letniego okna transferowego szeregi Trójkolorowych zasilili przede wszystkim: Petr Buchta, Antonio Dominguez, czy Patryk Mikita. Czy wymieniony tercet już zaaklimatyzował się w składzie? W tej kwestii też kilka słów wyraził piłkarz tyszan.

– Potrzeba na pewno trochę czasu, ale to nie jest powód do tego, aby szukać wymówek. Potrzebujemy punktów i musimy robić wszystko, co w naszej mocy, aby ten dorobek z meczu na mecz był coraz większy – przekonywał wychowanek Rakowa Częstochowa.

GKS Tychy aktualnie znajduje się w dolnych regionach ligowej stawki. Mimo wszystko ambicje ekipy Dominika Nowaka są duże i nikt w klubie nie chce zadowolić się tylko utrzymaniem. – Nie wyobrażam sobie takiego scenariusza, że mamy grać o środek tabeli, czy utrzymanie. Gramy o pełną pulę, gramy o awans i tego się trzymamy – mówił Rumin.

Czytaj więcej: Kolejna porażka Lecha, reszta faworytów nie zawiodła

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze