GKS Katowice z nowym pomocnikiem

Mateusz Marzec
Mateusz Marzec fot. GKS Katowice

GKS Katowice głośno nie chce mówić o swoich planach na drugą część sezonu. Wiadomo jednak, że ekipa Rafała Góraka chce co najmniej znaleźć się na koniec sezonu na miejscu premiowanym grą w barażu o awans do Ekstraklasy. Klub z Bukowej poinformował, że pierwszym zimowym wzmocnieniem katowiczan został Mateusz Marzec.

  • GKS Katowice poinformował o pierwszym zimowy transferze
  • Szeregi ekipy z Fortuna 1 Ligi wzmocnił Mateusz Marzec
  • 28-latek ma poprawić rywalizację w ofensywie Trójkolorowych

Mateusz Marzec zawodnikiem GieKSy

GKS Katowice w fatalnym stylu zakończył pierwszą część sezonu, ulegając na swoim stadionie ŁKS-owi (1:5). W każdym razie Trójkolorowi zajmują po rozegraniu 18 meczów siódme miejsce, tracąc tylko oczko do szóstej Arki Gdynia.

W oficjalnym komunikacie biuro prasowe GieKSy przekazało, że klub sfinalizował transfer Mateusza Marca, który ma wzmocnić ofensywę ekipy Rafała Góraka. Doświadczony zawodnik trafił do zespołu z Katowic z Odry Opole.

“Mateusz Marzec trafił do GKS-u Katowice na zasadzie transferu definitywnego z Odry Opole. Piłkarz związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2025 roku” – brzmi oficjalny komunikat.

Kilka słów komentarza na temat wzmocnienia wyraził dyrektor sportowy katowiczan Robert Góralczyk. Dał jasno do zrozumienia, że klub dużo sobie obiecuje po 28-latku.

Poszukiwaliśmy zawodnika, który wzmocni rywalizację w ofensywie naszej drużyny. Mateusz ze swoimi umiejętnościami oraz zdobytym doświadczeniem wpisuje się w oczekiwany przez nas profil zawodnika. W ostatnim sezonie był wyróżniającym się ofensywnym pomocnikiem na pierwszoligowych boiskach. Mam nadzieję, że szybko wkomponuje się w nasz zespół i podniesie jego poziom – mówił przedstawiciel GieKSy.

Katowicka ekipa zaczęła już przygotowania do drugiej części sezonu. W dniach 18-28 stycznia będzie natomiast trenować w Turcji w trakcie zagranicznego zgrupowania. Pierwszy ligowe mecz w 2023 roku GieKsa rozegra w drugi weekend lutego, mierząc się na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką.

Czytaj więcej: Zmiany w radzie nadzorczej Warty Poznań

Komentarze