GKS Katowice pozyskał doświadczonego defensora

Daniel Tanżyna
Daniel Tanżyna fot. PressFocus

Daniel Tanżyna został nowym zawodnikiem GieKSy Katowice. 32-latek w ostatnim czasie łączony był z Wisłą Kraków, czy Ruchem Chorzów. Ostatecznie zdecydował się jednak na kontynuowanie swojej kariery w klubie z Bukowej.

  • GKS Katowice sfinalizował szósty transfer przed startem nowego sezonu
  • Najnowszym wzmocnieniem ekipy Rafała Góraka został Daniel Tanżyna
  • 32-latek związał się z nowym klubem umową do końca czerwca 20224 roku

GieKSa z kolejnym transferem

Daniel Tanżyna w ostatnim sezonie bronił barw Widzewa Łódź. W przeszłości bronił barw barw między innymi takich ekip jak GKS Tychy, czy Miedź Legnica.

“Daniel Tanżyna związał się z GieKSą umową obowiązującą od 1 lipca 2022 do 30 czerwca 2024 roku. 32-letni środkowy obrońca swoją bogatą karierę rozpoczynał w Przyszłości Rogów, skąd jako junior trafił do Odry Wodzisław” – brzmi oficjalny komunikat GKS-u Katowice.

“W piłce seniorskiej zadebiutował w 2009 roku, gdy wyszedł w pierwszym składzie Odry na mecz 1/8 Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Rundę wiosenną sezonu 2009/10 spędził na wypożyczeniu do Skry Częstochowa. Na kolejne rozgrywki wrócił do Odry, ale latem 2011 roku związał się z Polonią Bytom, z którą po raz pierwszy występował na poziomie 1 ligi” – czytamy dalej.

Tanżyna w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 21 meczach, w tym w 18 w Fortuna 1 Lidze. Zawodnik miał kontrakt ważny z Widzewem do końca czerwca 2022 roku. Jż wcześniej było natomiast jasne, że piłkarz rozstanie się z klubem.

GieKSa Katowice nową kampanię na zapleczu PKO Ekstraklasy zacznie rywalizację na wyjeździe z ŁKS-em. Mecz odbędzie się 16 lipca o godzinie 20:00.

Czytaj więcej: Widzew Łódź z pierwszym letnim wzmocnieniem

Komentarze