Gerrard: Legia jest dobrze zorganizowana

Steven Gerrard
Steven Gerrard fot. Rafał Rusek

Dziś wieczorem dojdzie do pojedynku pomiędzy warszawską Legią, a drużyną Rangers F.C. Menedżer ekipy z Glasgow, Steven Gerrard, z dużą kurtuazją wypowiedział się o drużynie z Polski.

Czytaj dalej…

– Nie boimy się nikogo. Szanujemy Legię, to wielki, europejski klub. Zespół ten jest dobrze zorganizowany, nie stracił jeszcze gola. Nie jestem typem trenera, który wypowiadałby się na temat poszczególnych zawodników – wyznał Gerrard dla oficjalnego serwisu wicemistrzów Polski.

– Interesuje nas zarówno faza grupowa Ligi Europy, jak i mistrzostwo Szkocji. Rangers muszą walczyć o zwycięstwa na każdym froncie. To ważne z powodów finansowych. Chcemy także zwyciężać dla naszych kibiców – podkreślił były zawodnik Liverpoolu i LA Galaxy.

– Mam dobre wspomnienia z Polsk. Jest tutaj wielu kibiców Liverpoolu. Gra się tutaj ciężko, ponieważ kibice potrafią stworzyć bardzo nieprzyjemną dla gości atmosferę. Moi zawodnicy muszą stawić temu czoła – kontynuował opiekun The Gers.

– Legia jest bardzo dobrze zorganizowana i nie traci bramek. Kluczowe jest, abyśmy zagrali na swoim poziomie, jak w meczu z Midtjylland. Wierzę w swoich zawodników. Wiem, że możemy wyjść i strzelać gole. Legia może próbować grać pressingiem, a my musimy się temu przeciwstawić – podsumował Gerrard.

Przypomnijmy, że początek meczu już o godzinie 20:00. Starcie będzie można obejrzeć na TVP Sport.

Komentarze