“Kontynuujemy drogę, którą zaczęliśmy iść w zeszłym tygodniu”

Bartosch Gaul
Bartosch Gaul PressFocus

Górnik Zabrze pozytywnie zaskoczył w meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. “Trójkolorowi”, którzy w tym spotkaniu pełnili rolę gości, pokonali Pogoń Szczecin wynikiem 4:1. Bartosch Gaul jest zadowolony z postawy swoich zawodników.

• W Szczecinie byliśmy świadkami aż pięciu bramek
  • Górnik Zabrze zaliczył drugie zwycięstwo z rzędu
  • Ozdobą tego meczu był gol Podolskiego z połowy boiska

Bartosch Gaul cieszy się z kolejnej wygranej Górnika

Górnik Zabrze, który nie był faworytem wyjazdowego starcia z Pogonią Szczecin, sprawił niespodziankę i wygrał ze swoim rywalem rezultatem 4:1. Lukas Podolski zdobył fenomenalnego gola – przelobował Bartosza Klebaniuka strzałem z ponad połowy boiska. Ta bramka była ozdobą 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Szkoleniowiec “Trójkolorowych” Bartosch Gaul jest zadowolony z postawy swoich piłkarzy, o czym powiedział na pomeczowej konferencji prasowej.

Bardzo się cieszymy z tego wyniku. Kontynuujemy drogę, którą zaczęliśmy iść w zeszłym tygodniu. Zagraliśmy dziś bardzo dobrze z bardzo dobrym przeciwnikiem, jednym z najlepszych jakościowo w lidze. Musimy uczyć cierpieć się na boisku, dziś potrafiliśmy to robić. Świetnie graliśmy do przodu, zagraliśmy wiele piłek za plecy obrońców rywali, bo wiedzieliśmy, że Pogoń ma z tym problemy – przyznał Bartosch Gaul.

Mieliśmy sporo sytuacji, aby strzelić jeszcze więcej goli, jak Okunukiego, Pacheco, czy Podolskiego. Akcje Pogoni nie były łatwe do wybronienia, ale nasi młodzi obrońcy świetnie sobie z tym poradzili. Gdy w drugiej połowie strzeliliśmy dwie szybkie bramki, Pogoń się uspokoiła. Czwarta bramka była dla nas pięknym zwieńczeniem tego wieczoru. Bardzo dobrze psychologicznie zareagowaliśmy na to, co się działo w kilku wcześniejszych tygodniach – dodał opiekun “Trójkolorowych”.

“Portowcy” w tym momencie zajmują czwarte miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, a Górnik Zabrze po drugim zwycięstwie z rzędu awansował na dziesiątą lokatę.