Gancarczyk: Trenuję już indywidualnie

Seweryn Gancarczyk
Seweryn Gancarczyk fot. ASInfo

Górnik Zabrze w szczęśliwych okolicznościach znalazł się w grupie mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy, mimo że od 13 spotkań nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatnich siedmiu bataliach ligowych zmagań prawdopodobnie zespołowi z Roosevelta pomoże Seweryn Gancarczyk, który nie ukrywa, że wrócił już do indywidualnych treningów.

Czytaj dalej…

Warzycha: Dzięki innym drużynom utrzymaliśmy się w “ósemce” >>

– Myślę, że kwestia mojego powrotu do gry rozstrzygnie się w ciągu dwóch tygodni. Wówczas będę mógł dołączyć do drużyny. Nie zmienia to jednak faktu, że od dwóch tygodni trenuję. Niemniej są to zajęcia indywidualne – mówił obrońca Górnika Zabrze, Seweryn Gancarczyk.

Obrońca zabrzan pozwolił sobie na krótką ocenę starcia z Lechem Poznań. Według zawodnika Trójkolorowych głównym powodem porażki z Kolejorzem był pech. – Mecz z Lechem przegraliśmy i wiadomo, że nastroje były minorowe. Dopóki nie straciliśmy pierwszej bramki, to w zasadzie nic nie wskazywało na to, że tak się to może wszystko potoczyć. Mecz był wyrównany. Pierwszego gola straciliśmy praktycznie z niczego, bo po dośrodkowaniu wzdłuż bramki. Nie dopisało nam szczęście – stwierdził.

– Adam Danch świetnie interweniował, ale potem futbolówka odbiła się chyba od Jeża, trafiła pod nogi rywala, który skierował ją do siatki. Po zmianie stron chcieliśmy mocniej zaatakować, ale to było wodą na młyn dla poznaniaków i w konsekwencji strzelili trzeciego gola – dodał wychowanek Podkarpacia Pustynia.

Seweryn Gancarczyk jest wyłączony z gry od listopada minionego roku. Powodem tego było zapalenie spojenia łonowego i samej kości łonowej. Warto nadmienić, że kontrakt 32-latka z 14-krotnym mistrzem Polski obowiązuje do końca czerwca. Można zatem przypuszczać, że najbliższe miesiące mogą być dla byłego gracza Lecha Poznań decydujące w kontekście przyszłości w Górniku Zabrze.

z Zabrza – Łukasz Pawlik / Goal.pl

Komentarze