Fortuna Puchar Polski: terminarz meczów 1/4 finału

Fortuna Puchar Polski
Fortuna Puchar Polski fot. PressFocus

Fortuna Puchar Polski na początku marca wkroczy w decydującą fazę rozgrywek. Po tym, jak Górnik Zabrze został ostatnim ćwierćfinalistą, znany jest już dokładny terminarz meczów w ramach 1/4 finału krajowego pucharu.

  • Znany jest dokładny terminarz meczów 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski
  • Najciekawiej zapowiada się potyczka Górnik Zabrze – Lech Poznań
  • Spotkania ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 1 i 2 marca

Terminarz Pucharu Tysiąca Drużyn ustalony

Fortuna Puchar Polski to niezwykle prestiżowe rozgrywki, które dodatkowo dają możliwość gry w europejskich pucharach. Obrońca trofeum jest Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna w minionym roku na stadionie w Lublinie okazali się lepsi od Arki Gdynia. Czerwono-niebiescy wygrali 2:1.

Raków Częstochowa z Arkowcami tym razem zmierzy się już w ćwierćfinale trwającej edycji Pucharu Tysiąca Drużyn. Mecz odbędzie się już 1 marca o godzinie 20:45.

Najciekawszym spotkaniem w ramach 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski wydaje się starcie Górnika Zabrze z Lechem Poznań. Spotkanie odbędzie się 2 marca o godzinie 18:00.

W pozostałych dwóch meczach 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski zawodnicy Olimpii Grudziądz zmierzą się z Wisłą Kraków. Tymczasem Legia Warszawa zagra z Górnikiem Łęczna. Finał krajowego pucharu odbędzie się natomiast 2 maja. Areną tego starcia prawdopodobnie będzie PGE Narodowy w Warszawie.

Po raz ostatni finał Pucharu Polski na PGE Narodowym został rozegrany w maju 2019 roku. Wówczas Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok (1:0). Ogólnie sześć razy z rzędu stołeczny gigant był już gospodarzem finałowej potyczki Pucharu Tysiąca Drużyn. Po raz pierwszy w maju 2014 roku.

Harmonogram meczów 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski

1 marca (wtorek)

18:00 Olimpia Grudziądz – Wisła Kraków
20:45 Arka Gdynia – Raków Częstochowa

2 marca (środa)

18:00 Górnik Zabrze – Lech Poznań
20:45 Legia Warszawa – Górnik Łęczna

Czytaj więcej: Zawodnik z bogatym CV może dołączyć do Cracovii

Komentarze