Fortuna Puchar Polski: Sześć goli Legii, awans Znicza i Puszczy

Artur Boruc
Artur Boruc fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Legia Warszawa bez najmniejszych problemów wywalczyła awans do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. W piątkowy wieczór, podopieczni Aleksandara Vukovicia wysoko 6:1 rozbili na wyjeździe pierwszoligowy GKS Bełchatów. W piątek awans do kolejnej rundy wywalczyły również drużyny Znicza Pruszków i Puszczy Niepołomice.

Mistrzowie Polski, którzy nie grali w swoim najmocniejszym zestawieniu, ale z dwoma nowymi zawodnikami od pierwszej minuty – Arturem Borucem i Filipem Mladenoviciem, już po pierwszej połowie prowadzili 3:1. W drugiej odsłonie potwierdzili tylko swoją wyższość nad rywalem, dokładając kolejne trzy trafienia.

Na uwagę zasługuje z pewnością świetny występ Macieja Rosołka, który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Po jednym golu dołożyli Paweł Wszołek i wspomniany Mladenović. Jedna bramka padła po samobójczym strzale Michała Pawlika.

GKS Bełchatów – Legia Warszawa 1:6 (1:3)
0:1 Rosołek 12′
0:2 Rosołek 28′
1:2 Hilbrycht 33′
1:4 Pawlik (sam.) 44′
1:5 Wszołek 53′
1:6 Mladenović 80′

Ruch Wysokie Mazowieckie – Znicz Pruszków 0:2 (0:1)