Fortuna Puchar Polski: Sześć bramek, cztery rzuty karne

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin fot. PressFocus

Dogrywka musiała rozstrzygnąć wtorkowy pojedynek 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy zespołami Podbeskidzia Bielsko-Biała i Zagłębia Lubin. Po emocjonującym spotkaniu awans do kolejnej rundy wywalczyli Miedziowi, którzy ostatecznie wygrali 4:2.

W pierwszej połowie meczu nie obejrzeliśmy ani jednego gola, ale spotkanie mogło się podobać. Bliżej wyjścia na prowadzenie w tym meczu byli gospodarze, którzy jednak nie zdołali wykorzystać kilku dogodnych sytuacji, w tym przede wszystkim sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali tuż przed przerwą.

W drugiej połowie obie drużyny nadal starały się atakować. Zagłębie ostrzeżenie rywalom wysłało trzy minuty po przerwie, ale bramkarz Podbeskidzia świetnie interweniował po strzale Szysza z rzutu wolnego. W 61. minucie bliski zdobycia gola dla gospodarzy był Ubbink, ale piłka po jego uderzeniu i interwencji Forenca trafiła w poprzeczkę.

Kilkadziesiąt sekund później prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Podbeskidzia za zagranie piłki ręką przez Simicia. Jedenastkę wykorzystał Miakushko i gospodarze byli na prowadzeniu. Kilkanaście minut później sędzia wskazał na wapno po przeciwnej stronie boiska, również za zagranie piłki ręką. Do wyrównania w tej sytuacji doprowadził Drazić.

W regulaminowym czasie gry wynik 1:1 nie uległ już zmianie i sędzia zarządził dogrywkę, w której bramek nie zabrakło. W 95. minucie bramkę dla Zagłębia zdobył Lorenco Simic, ale radość Miedziowych nie trwała długo. Pięć minut później arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem za faul Simicia na Roginiciu. Po raz drugi w tym meczu skutecznym egzekutorem okazał się Miakusho.

Druga część dogrywki należała już jednak do Zagłębia, które przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tuż po wznowieniu gry trzeciego gola dla gości zdobył Mraz, który wykorzystał podanie Drazicia, a w 111. minucie wynik meczu na 4:2 ustalił sam Drazić, który ponownie trafił z rzutu karnego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin 2:4 pd. (0:0, 1:1)
1:0 Miakushko (k.) 63′
1:1 Drazić (k.) 78′