Fortuna Puchar Polski: Środa bez sensacji, ale emocji nie brakowało

Stal - Raków
Stal - Raków PressFocus

Bez sensacji obeszło się w środowych spotkaniach pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski, choć nie brakowało emocji. W wewnątrz ekstraklasowych pojedynkach Górnik Zabrze pokonał Radomiaka Radom, natomiast Wisła Kraków ograła Stal Mielec. W kolejnej rundzie zameldowały się również drużyny Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa.

Legia w środę stoczyła niełatwy pojedynek z Wigrami Suwałki. Niżej notowani goście wyszli na prowadzenie pięć minut przed przerwą, ale mistrzowie Polski zdołali wyrównać jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry. W drugiej połowie szalę awansu na stronę drużyny Czesława Michniewicza przechylili Kastrati i Emreli.

Wielkich emocji dostarczyły drużyny Stali Rzeszów i Rakowa Częstochowa. Obrońcy trofeum po pierwszej połowie prowadzili 2:0 i wydawało się, że bez problemów wywalczą awans do kolejnej rundy. Jednak ambitnie grający gospodarze zdołali w drugiej połowie doprowadzić do wyrównania. Końcówka meczu należała jednak do Rakowa, który zdobył w niej dwie gole i awansował do następnej fazy rozgrywek.

W środę rozegrane zostały również dwa spotkania, w których rywalami były drużyny na co dzień występujące w Ekstraklasie. W pierwszym z nich Górnik Zabrze pokonał u siebie 2:0 Radomiaka Radom, natomiast w drugim Wisła Kraków pewnie 3:1 wygrała na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Z Pucharem Polski pożegnała się natomiast Wisła Płock, która na wyjeździe rywalizowała z liderem Fortuna 1. Ligi Koroną Kielce. Do wyłonienia uczestnika kolejnej rundy potrzebna była dogrywka. Ostatecznie 4:2 wygrali piłkarze z zaplecza ekstraklasy.

Górnik Zabrze – Radomiak Radom 2:0 (1:0)
1:0 Tosevski 39′
2:0 Jimenez 80′

Orlęta Radzyń Podlaski – Lechia Zielona Góra 2:3 (2:2)
1:0 Koszel 23′
1:1 Małecki 36′