Fortuna Puchar Polski: Sensacja w Kaliszu, Lechia lepsza od Jagiellonii

Piłkarze KKS 1925 Kalisz
Piłkarze KKS 1925 Kalisz PressFocus

We wtorek odbyło się pięć spotkań I rundy Fortuna Pucharu Polski. Do największej niespodzianki doszło w Kaliszu, gdzie miejscowy drugoligowiec wyeliminował Pogoń Szczecin. Z rozgrywkami pożegnała się również jeszcze jedna ekstraklasowa drużyna – Jagiellonia Białystok, która u siebie musiała uznać wyższość Lechii Gdańsk.

Wtorek w Pucharze Polski

Wtorkowa rywalizacja w I rundzie Fortuna Pucharu Polski rozpoczęła się zgodnie z planem. Roli faworytów sprostały drużyny Zagłębia Sosnowiec i GKS-u Jastrzębie, które bez większych problemów pokonały na wyjeździe odpowiednio 6:0 Ruch Zdzieszowice i 2:0 Polonię Środa Wielkopolska.

W trzecim wtorkowym meczu na murawę wybiegły dwie drużyny występujące na co dzień w PKO Ekstraklasie. Słabo spisująca się w ostatnim czasie Jagiellonia przed własną publicznością podejmowała Lechię. Gospodarzom nie udało się przełamać i musieli uznać wyższość gości z Gdańska, którzy wygrali zasłużenie 3:1.

We wtorek jedynej sensacji doczekaliśmy się w Kaliszu. Drugoligowi KKS 1925 podejmował u siebie Pogoń Szczecin. Jako pierwsi na prowadzenie w tym pojedynku wyszli faworyzowani Portowcy, po tym jak w 24. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Bartkowski. Odpowiedź jedenastki z Kalisza była jednak bardzo szybka, bowiem już trzy minuty później do wyrównania doprowadził Filip Kendzia. Drugoligowiec poszedł za ciosem i w 33. minucie za sprawa Nikodema Zawistowskiego zdobył drugiego gola, a następnie do ostatniego gwizdka sędziego skutecznie odpierał ataki rywali.

W ostatnim wtorkowym meczu awans do kolejnej rundy wywalczyło Zagłębie Lubin, które na wyjeździe pewnie 3:0 pokonało rezerwy wrocławskiego Śląska.

Ruch Zdzieszowice – Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:3)
0:1 Sobczak (k.) 10′
0:2 Smoleń 36′
0:3 Sobczak 41′
0:4 Sobczak 48′
0:5 Pawłowski 79′
0:6 Pawłowski 90′

Polonia Środa Wielkopolska – GKS Jastrzębie 0:2 (0:1)