Fortuna Puchar Polski: Pasy wyszarpały awans po pięknym golu

Michał Probierz
Michał Probierz fot. Grzegorz Wajda

Cracovia nie bez problemów wywalczyła awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. W rozegranym w sobotę zaległym spotkaniu 1/16 finału, podopieczni Michała Probierza skromnie 1:0 pokonali w Szczecinie miejscowy Świt Skolwin.

Pasy do pojedynku z trzecioligowcem przystępowały w roli murowanego faworyta do zwycięstwa. Piłkarze Świtu, dla których pojedynek z Cracovią był wielkim wydarzeniem, bardzo długo skutecznie odpierał ataki faworyzowanych rywali. W pierwszej połowie goście ze stolicy Małopolski nie zdołali ani razu znaleźć sposobu na defensywę przeciwnika.

Bohaterem gości okazał się Daniel Pik, który w 59. minucie zdobył dla Cracovii bramkę, jak się okazało na wagę zwycięstwa i awansu. I trzeba przyznać, że piękną bramkę, bowiem futbolówka wylądowała w siatce po uderzeniu przewrotką.

Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane 31 października, ale zostało wówczas odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego.

Spotkania 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski rozegrane zostaną w pierwszej połowie lutego 2021 roku.