Puchar Polski: Niedziela pełna emocji. Awans Cracovii i Warty

Piłkarze Cracovii
Piłkarze Cracovii fot. Grzegorz Wajda

Nie brakowało emocji w niedzielnych spotkaniach pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyły zespoły Cracovii i Warty Poznań. Pasy potrzebowały dogrywki, natomiast beniaminek PKO Ekstraklasy awans wywalczył dopiero po rzutach karnych.

Broniąca trofeum Cracovia, do wyjazdowego pojedynku z pierwszoligowym Chrobrym Głogów przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Podopiecznym Michała Probierza w pierwszej połowie nie udało się jednak znaleźć sposobu na niżej notowanego rywala, w efekcie czego obie drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

W 67. minucie doskonałej okazji do otworzenia wyniku meczu nie zdołał wykorzystać Sergio Hanca, którego uderzenie z rzutu karnego wybronił Kacper Bieszczad. Sytuacja Pasów jeszcze bardziej skomplikowała się dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy prowadzenie dla Chrobrego uzyskał Michał Ilków-Gołąb. Gdy zanosiło się na kolejną dużą niespodziankę, Cracovia w samej końcówce, za sprawą Cornela Rapy wyrównała i doprowadziła do dogrywki.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 118. minucie. Wówczas Pasy rozstrzygnęły rywalizację na swoją korzyść. Bramkę na wagę awansu zdobył Mateusz Wdowiak.

W kolejnej rundzie zameldowała się również Warta Poznań, która po rzutach karnych pokonała Błękitnych Stargard. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3. Trzeba jednak zaznaczyć, że Błękitni byli na dobrej drodze do wywalczenia awansu, bowiem jeszcze na kwadrans przed zakończeniem rywalizacji prowadzili 3:1.

Chrobry Głogów – Cracovia 1:2 pd. (0:0, 1:1)
1:0 Ilków-Gołąb 80′