Puchar Polski: ŁKS z awansem

Wojciech Stawowy
Wojciech Stawowy fot. Raków Częstochowa

Łódzki KS wygrał po serii rzutów karnych w ostatnim niedzielnym spotkaniu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Decydującą “jedenastkę” dla gospodarzy wykorzystał Jan Sobociński. Łodzianie w konkursie rzutów karnych wygrali 4:1.

Niezwykłe emocje towarzyszyły starciu z udziałem przedstawicieli Fortuna 1 Ligi i PKO Ekstraklasy. Wynik spotkania otworzył w dziewiątej minucie Antonio Dominguez, wykorzystując rzut karny po przewinieniu Lubambo Musondy.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do wrocławian, gdy w 44. minucie Robert Pich strzelił gola na 1:1. Tym samym na drugą połowę obie ekipy wychodziły z wynikiem, który żadnej z drużyn nie dawał awansu.

W związku z tym, że w drugiej odsłonie wynik rywalizacji się nie zmienił, to arbiter zarządził dogrywkę. W niej bramkę na 2:1 dla wrocławian zdobył były reprezentant Polski w osobie Celebana, który strzałem głową pokonał Arkadiusza Malarza.

Tymczasem, gdy wydawało się, że Śląsk wywalczy awans do kolejnej rundy, to rzutem na taśmę gola strzelił Piotr Gryszkiewicz, dzięki czemu życie łodzian w krajowym pucharze zostało przedłużone. W serii rzutów karnych skuteczniejsi okazali się podopieczni Wojciecha Stawowego, którzy wywalczyli awans do kolejnej rundy.

Łódzki KS – Śląsk Wrocław 2:2 pd. (1:1, 1:1) k. 4:1

1:0 Dominguez 9′ (k.)