Lubomir Satka
Lubomir Satka fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Puchar Polski: Lech Poznań w 1/16 finału

Nie było niespodzianki w ostatnim sobotnim spotkaniu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, w którym Odra Opole mierzyła się z Lechem Poznań. Gospodarze przystępowali do swojego spotkania niezwykle zdeterminowani, ale Kolejorz ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, dzięki czemu wywalczył awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Lech pokonał team dowodzony przez Dietmara Brehmera 3:0. Katem opolan został między innymi Lubomir Satka, który dwukrotnie skierował piłkę do siatki. Słowak pierwszego gola strzelił, znajdując się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie po centrze Pedro Tiby z rzutu rożnego w 14. minucie.

Tymczasem po zmianie stron Satka po raz kolejny zachował się najprzytomniej w polu karnym rywali po stałym fragmencie gry. Lech na dwóch trafieniach nie poprzestał, bo w 87. minucie gola na 3:0 strzelił Filip Szymczak. Ostatnie słowo należało z kolei do Odry, która zdobyła bramkę honorową za sprawą Sebastiana Boneckiego.

Odra Opole – Lech Poznań 1:3 (0:1)