Puchar Polski: Chojniczanka z awansem

Fortuna Puchar Polski

Chojniczanka Chojnice jest kolejnym zespołem, który wywalczył awans do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Chluba Grodu Tura w pokonanym polu pozostawiła Olimpię Elbląg, wygrywając 1:0.

Gospodarze przystąpili do swojego spotkania niezwykle zdeterminowani, chcąc już w pierwszych fragmentach rywalizacji zdobyć bramkę. Następstwem takiego stany rzeczy była próba Maciej Kony w trzeciej minucie gry. Bramkarz gości nie dał się jednak zaskoczyć.

Jedyne trafienia w meczu padło z kolei w 40. minucie, gdy Tomasz Mikołajczyk skierował piłkę do siatki. 32-latek wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Serhiy’u Napolovie. Tym samym ekipa z Chojnic uzupełniła stawkę zespołów, które powalczą o 1/8 finału rozgrywek pod koniec października.

Chojniczanka Chojnice – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)

1:0 Mikołajczyk 40′ (k.)