Fortuna 1 Liga: Wygrane Miedzi, Górnika, Resovii i Bruk-Betu Termaliki

Roman Gergel
Roman Gergel fot. ASInfo

Miedź Legnica pokonała 3:1 Sandecją Nowy Sącz w jednym z ciekawszych sobotnich meczów w ramach pierwszej kolejki Fortuna 1 Ligi. W ostatnim tego dnia starciu Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała natomiast Zagłębie Sosnowiec 1:0. Przedstawiciele teamu z Dolnego Śląska i Słoni są w gronie siedmiu drużyn, które sięgnęły po pełną pulę w pierwszej serii gier.

Czytaj dalej…

Miedź Legnica przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę po dwóch trafieniach Kamila Zapolnika i jednym Nemanji Mijuskovicia. Sączersi byli w stanie zdobyć tylko jedną bramkę, której autorem był Kamil Ogorzała. Team z Dolnego Śląska jest tym samym od pięciu meczów bez porażki.

Górnik Łęczna wywiązał się z roli faworyta w konfrontacji z GKS-em Bełchatów. Duma Lubelszczyzny zwyciężyła 3:0 po golach Pawła Sasina, Bartosza Śpiączki i Michała Golińskiego.

Jedyna sobotnia batalia w ramach pierwszej kolejki na zapleczu PKO Ekstraklasy, w której zabrakło goli, miała miejsce w Tychach, gdzie miejscowy GKS zremisował 0:0 ze Stomilem Olsztyn. Team z Górnego Śląska był stroną dominującą, ale niewiele z tego wynikało, bo pod bramką rywali raziła nieskuteczość tyszan.

Jedyne zwycięstwo w roli gościa zaliczyli w sobotnich potyczkach Fortuna 1 Ligi piłkarze Resovii Rzeszów. Team z Podkarpacia zwyciężył 3:0 w swoim pierwszym meczu po powrocie na drugim poziom rozgrywkowy w Polsce, pozostawiając w pokonanym polu Puszczę Niepołomice. Wygrana rzeszowian stała się faktem dzięki golom Davida Kubowicza, Sebastiana Zalepy i Karola Twardowskiego.

Na zakończenie sobotniego grania na zapleczu polskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalika pokonał na swoim obiekcie Zagłębie Sosnowiec. O swojej obecności w szeregach teamu z Małopolski przypomniał Roman Gergel, który strzelił jedynego gola dla Pomarańczowych. 32-latek w swoim 119. występie w szeregach niecieczan zdobył 19 bramkę.

Komentarze