Matuszek wybrany na kapitana Miedzi

Szymon Matuszek
Szymon Matuszek fot. B. Hamanowicz / Miedzlegnica.eu

Funkcję kapitana zespołu Miedzi Legnica w sezonie 2020/2021 objął Szymon Matuszek. Dla doświadczonego pomocnika taka rola to nie pierwszyzna.

Czytaj dalej…

– Cieszę się, że trenerzy od początku widzą we mnie kandydata do bycia liderem i kapitanem drużyny. Przyjąłem to z radością, ale nie czuję się jakąś wiodącą osobą czy dyktatorem. Mamy w zespole grupę starszych, doświadczonych osób i myślę, że wspólnie będziemy decydować i omawiać z trenerem sprawy szatni i drużyny. W szatni panuje demokracja, jest tu naprawdę fajna ekipa ludzi, chętna do pracy. Jest baza ku temu, by stworzyć dobrą drużynę zarówno w szatni, jak i na boisku. Nie zmienia to tego, że do każdego treningu i meczu muszę podchodzić na sto procent i dawać z siebie jak najwięcej. Przy tym będę miał pewne pozwolenie, by móc bardziej zarządzać, pomagać i więcej odzywać się na boisku – mówi Szymon Matuszek, nowy kapitan Miedzi Legnica.

Pomocnik funkcję kapitana dzierżył również w Górniku Zabrze, niejednokrotnie pokazując na boisku wielki charakter.

– Analizowałem kto był w poprzednim sezonie kapitanem. Grzegorz Bartczak i Łukasz Załuska to osoby z dużym bagażem doświadczeń. Wiadomo, że jestem w pierwszej piątce najstarszych zawodników, co też na pewno ma wpływ na decyzję sztabu. Poza tym rzeczywiście w ostatnich latach miałem staż z opaską kapitańską, więc to na pewno też pomogło trenerom w decyzji. Nie chcę być specjalnie stawiany przed szereg. Jestem częścią drużyny i tak pozostanie. Tyle, że medialnie to ja będę musiał przedstawiać drużynę i, daj Boże, pierwszy wychodzić na boisko. Mam nadzieję, że to dla całego zespołu wyjdzie na dobre – dodaje Matuszek.

Zastępcami kapitana będą Adrian Purzycki i Paweł Zieliński.

Komentarze