Paweł Tupaj zawodnikiem Miedzi

Paweł Tupaj
Paweł Tupaj fot. B. Hamanowicz / Miedzlegnica.eu

Pierwszoligowa Miedź Legnica nie zwalnia na transferowym rynku. We wtorek klub z Dolnego Śląska poinformował o podpisaniu trzyletniego kontraktu z prawym obrońcą Pawłem Tupajem. Zawodnik w ostatnim czasie przebywał w zespole Miedzi na testach, podczas których przekonał do siebie sztab szkoleniowy.

Czytaj dalej…

20-letni Tupaj to wychowanek Polonii Chodzież, z której trafił do młodzieżowych zespołów Lecha Poznań. Z niebiesko-białymi zdobywał mistrzostwo Polski zarówno w kategorii juniorów młodszych, jak i juniorów starszych. Ostatnie dwa sezony spędził w drugiej drużynie Lecha, awansując z nią do II ligi, a następnie uzyskując utrzymanie na szczeblu centralnym.

W minionych rozgrywkach Tupaj rozegrał 29 drugoligowych meczów (wszystkie występy na pozycji prawego obrońcy), zdobywając jedną bramkę i zaliczając pięć asyst. Przed podpisaniem umowy trenował przez tydzień z Miedzią Legnica i wystąpił w wygranym przez legniczan 5:1 sparingu z Górnikiem Polkowice.

Projekt i ambicja klubu magnesem

– Przyciągnął mnie do Legnicy tworzony przez Miedź projekt i ambicja klubu, by za jakiś czas awansować do Ekstraklasy. Oczywiście, także infrastruktura w klubie, która stoi na bardzo wysokim, ekstraklasowym poziomie oraz ludzie, począwszy od dyrektora sportowego, po trenerów i kolegów z drużyny. Wszyscy świetnie mnie przyjęli. Miedź jest dobrym miejscem dla rozwoju młodych zawodników, co pokazuje obecne okienko transferowe, w którym klub postawił przede wszystkim na młodych chłopaków. Myślę, że w Legnicy można się rozwijać, korzystając z warunków jakie tutaj mamy. Na pewno chciałbym wywalczyć sobie miejsce w jedenastce, notując jak najwięcej asyst, a może i bramek, by pomóc Miedzi w kolejnych zwycięstwach – powiedział Paweł Tupaj po podpisaniu umowy.

Komentarze