Fortuna 1 Liga: Widzew z przełamaniem, Fundambu z pięknym golem

Fortuna 1 Liga
Fortuna 1 Liga

Widzew Łódź w pierwszym sobotnim spotkaniu czwartej kolejki Fortuna 1 Ligi pokonał na swoim stadionie Stomil Olsztyn. Tym samym ekipa z Miasta Włókniarzy zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo od momentu powrotu na zaplecze polskiej ekstraklasy.

Czytaj dalej…

Widzew Łódź przystępował do swojej potyczki po przegranych derbach. Ekipa Enkeleida Dobiego była zatem zmotywowana, aby przechylić w końcu szalę zwycięstwa na swoją stronę. Podobny cel miała jednak Duma Warmii i Mazur.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji łodzianie byli zespołem dyktującymi warunki. Widzew kontrolował wydarzenia na boisku, atakując raz po raz bramkę rywali. Na gola kibice zgromadzeni na trybunach musieli czekać do 32 minuty, gdy efektownym strzałem z powietrza popisał się Merveille Fundambu. 20-latek zaliczył jednocześnie premierowe trafienie w szeregach łódzkiej drużyny.

W drugiej odsłonie scenariusz meczu nie uległ zmianie. Wciąż zespołem aktywniejszym byli gospodarze. Z kolei olsztynianie byli tylko tłem dla swoich rywali. Następstwem takiego stanu rzeczy było drugie trafienie dla Widzewa, którego autorem był Marcin Robak. Napastnik łodzian wykorzystał kontrowersyjny rzut karny.

Do końca zawodów wynik się nie zmienił, więc Widzew wygrał 2:0, ale był to najniższy wymiar kary dla Stomilu. Niewykluczone, że olsztynianie z taką grą, jaką zaprezentowali w sobotnie wczesne popołudnie, będą jednym z głównych kandydatów do spadku z ligi.

Komentarze