1. Liga: wygrana lidera, remis w Łodzi, emocje w Sosnowcu

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia
Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia PressFocus

Nie zabrakło emocji i niespodzianek w środowych spotkaniach 27. kolejki Fortuna 1. Ligi. Na fotelu lidera umocnił się Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który pokonał Puszczę Niepołomice. Z kolei w najciekawiej zapowiadającym się pojedynku ŁKS Łódź zremisował 1:1 z Radomiakiem Radom.

Bruk-Bet Termalica po rundzie jesiennej był murowanym faworytem do awansu do PKO Ekstraklasy. Wiosną nie spisywała się jednak najlepiej, a do środowego spotkania z Puszczą Niepołomice przystępowała z nadzieją na odniesienie dopiero drugiego zwycięstwa w tym roku. Podopieczni Mariusza Lewandowski stanęli na wysokości zadania i na własnym stadionie wygrali 4:0.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej serii spotkań na przeciwko siebie stanęli bezpośredni rywale w walce o awans – drużyny ŁKS-u Łódź i Radomiaka Radom. Po 90 minutach gry musiały zadowolić się podziałem punktów. Mecz lepiej ułożył się dla Radomiaka, który prowadził od ósmej minuty po trafieniu Michała Kaputa, ale gospodarze doprowadzili pół godziny później po uderzeniu Ricardinho. Wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.

Ogromnych emocji dostarczył pojedynek Zagłębia Sosnowiec z mającą wysokie aspiracje Arką Gdynia. Gospodarze po kilkunastu minutach niespodziewanie prowadzili 2:0, ale goście zdołali odwrócić losy rywalizacji. Bohaterem spotkania był bez wątpienia Adam Deja, który najpierw zdobył kontaktowego gola, a w 78. minucie popisał się fantastycznym strzałem niemal z połowy boisko, dając swojej drużynie zwycięstwo.

Na uwagę zasługuje również potknięcie Sandecji Nowy Sącz, która po serii zwycięstw tym razem podzieliła się punktami z Resovią. Gospodarze prowadzili w tym meczu po trafieniu Pitera-Bućko w 81. minucie, ale trzy minuty później goście z Rzeszowa doprowadzili do wyrównania.

Sandecja Nowy Sącz – Resovia 1:1 (0:0)
1:0 Piter-Bućko 81′