Fortuna 1. liga: wygrana GKS-u, Termalica ratuje punkt w Gdyni

Arka - Termalica
Arka - Termalica PressFocus

We wtorek i środę Fortuna 1. Liga odrobiła część zaległości. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł GKS Tychy, który u siebie pokonał 1:0 Radomiaka Radom. Podziałem punktów zakończyło się natomiast spotkanie pomiędzy Arką Gdynia i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

We wtorek naprzeciwko siebie stanęły drużyny grającego w ostatnich tygodniach w kratkę GKS-u Tychy oraz kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa Radomiaka Radom. O końcowym rezultacie zadecydowała sytuacja z końcówki pierwszej połowy, kiedy prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę wykorzystał Łukasz Grzeszczyk i jak się okazało był to gol na wagę zwycięstwa.

W środę zaległości z 22. kolejki odrobiły zespoły Arki Gdynia i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W pierwszej odsłonie tego spotkania nie obejrzeliśmy ani jednego gola. Wynik meczu w 66. minucie otworzył Maciej Rosołek, który wyprowadził na prowadzenie Arkę. Liderująca w tabeli drużyna z Niecieczy długo nie potrafiła odpowiedzieć, ale uratowała jeden punkt w 90. minucie. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Mateusz Grzybek.

GKS Tychy – Radomiak Radom 1:0 (1:0)
1:0 Grzeszczyk (k.) 44′

Arka Gdynia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
1:0 Rosołek 66′
1:1 Grzybek 90′