Fortuna 1. Liga: walka o awans nabiera rumieńców

Wiktor Żytek
Wiktor Żytek PressFocus

Rywalizacja o awans do PKO Ekstraklasy jest coraz bliżej rozstrzygnięcia. W meczach 30. kolejki mały krok w tym kierunku zrobił Bruk-Bet Termalica Nieciecza, natomiast ważne zwycięstwa odniosły jedenastki GKS-u Tychy, Radomiaka Radom i ŁKS-u Łódź.

Liderujący w tabeli od wielu miesięcy zespół z Niecieczy tym razem zapisał na swoje konto jeden punkt. Drużyna Mariusza Lewandowskiego wywalczyła go w wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź, który nie ułożył się po jej myśli, bowiem to gospodarze prowadzili od jedenastej minuty po uderzeniu Marka Hanouska. Goście doprowadzili do wyrównania w 58. minucie po strzale Adama Radwańskiego.

Swoje aspiracje do walki o awans potwierdziły drużyny GKS-u Tychy i Radomiaka Radom. Pierwsi w sobotę po emocjonującym spotkaniu pokonali na wyjeździe 3:2 Miedź Legnicę. Jedenastka z Tych już po niespełna kwadransie gry prowadziła 2:0 dzięki dwóm golom Kacpra Piątka, ale gospodarze w drugiej połowie zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do GKS-y, któremu trzy punkty w 86. minucie zapewnił Wiktor Żytek.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał natomiast Radomiak, który zaskakująco łatwo pokonał 3:0 Sandecję Nowy Sącz. Zespół z Radomia prowadził do przerwy 1:0 po golu Dominika Sokoła. W drugiej części gry najpierw na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Leandro, a po chwili po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sokół.

Tuż za plecami GKS-u i Radomiaka w ligowej tabeli plasuje się Arka Gdynia, która w piątek odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu. Na własnym stadionie skromnie 1:0 pokonała Resovię.

W innych ciekawych spotkaniach 30. kolejki ŁKS Łódź pokonał 3:2 na wyjeździe Puszczę Niepołomice, natomiast Górnik Łęczna zremisował u siebie 1:1 z Odrą Opole.

Widzew Łódź – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)
1:0 Hanousek 11′
1:1 Radwański 58′

Miedź Legnica – GKS Tychy 2:3 (0:2)