GieKSa pokazała charakter i to się opłaciło

Piłkarze GieKsy Katowice
Piłkarze GieKsy Katowice fot. PressFocus

GieKSa Katowice w kapitalnym stylu odwrócił losy rywalizacji w Świętej Wojnie przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Podopieczni Rafała Góraka, mimo że przegrywali do przerwy 0:2, to nie przestali wierzyć w siebie. Takie nastawienie się opłaciło i ostatecznie katowiczanie wygrali 3:2.

GieKSa przeszła drogę z piekła do nieba

GieKSa Katowice przystępowała do niedzielnego boju, chcąc przełamać niemoc na swoim stadionie i wygrać pierwsze spotkanie w trakcie trwającej kampanii. Zagłębie Sosnowiec miało jednak podobny cel. Tym bardziej że miało za sobą porażkę z Odrą Opole (0:1). Od pierwszych fragmentów rywalizacji byliśmy świadkami dynamicznych zawodów, w których sporo się działo. Do przerwy po golach Macieja Ambrosiewicza i Wojciecha Szumilasa wszystko układało się zgodnie z planem Kazimierza Moskala. Po zmianie stron katowiczanie pokazali jednak charakter, starając się odrabiać straty. Sygnał do natarcia dał Arkadiusz Woźniak, który po świetnej akcji swojego zespołu strzelił gola kontaktowego. Bramkę na 2:2 zdobył natomiast Filip Szymczak. Losy rywalizacji rozstrzygnął z kolei Marcin Urynowicz, który pojawił się na boisku w 46. minucie.

Sensacja miała natomiast miejsce w drugim niedzielnym starciu na zapleczu PKO Ekstraklasy. Górnik Polkowice w roli gospodarza pokonał 2:1 Arkę Gdynia. Dla zespołu Piotra Barylskiego była to premierowa wygrana w sezonie. Z kolei team Dariusza Marca po dwóch z rzędu zwycięstwach w lidze zaliczył drugą porażkę w trakcie trwającej kampanii. Było to następstwem goli autorstwa Adriana Purzyckiego oraz Mateusza Piątkowskiego. Gdynian stać było tylko na zdobycie bramki honorowej przez Huberta Adamczyk, który wykorzystał rzut karny.

GKS Tychy w ostatnim niedzielnym spotkaniu piątej kolejki Fortuna 1 Ligi pokonał 2:1 Sandecję Nowy Sącz. Podopieczni Artura Derbina co prawda przegrywali 0:1 od 30 minuty po golu Dawida Blanika. Niemniej po tej stracie tyszanie wzięli się solidniej do pracy. Najpierw w 33. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Nemanji Nedicia. Z kolei w 72. minucie z rzutu karnego bramkę na 2:1 dla gospodarzy zdobył Krzysztof Wołkowicz i trzy oczka został w Tychach.