Fortuna 1 Liga: Widzew uporał się z bezzębną GieKSą

Janusz Niedzwiedź
Janusz Niedzwiedź fot. PressFocus

Widzew Łódź pokonał GieKSę Katowice w hicie ósmej kolejki Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Janusza Niedzwiedzia wygrali 3:1. Tymczasem w pierwszym piątkowym meczu SKRA Częstochowa pokonałą na wyjeździe Chrobry Głogów.

Widzew bezdyskusyjnie lepszy od GieKSy

Widzew Łódź w piątkowy wieczór stanął przed szansą objęcia prowadzenie w tabeli na zapleczu polskiej ekstraklasy. Drużyna Janusza Niedźwiedzia mierzyła się z katowicką GieKSą. Gospodarze przystępowali do meczu, chcąc kontynuować passę spotkań bez porażki. Tymczasem zespół Rafała Góraka chciał wrócić na zwycięski szlak.

W pierwszej części meczu padł tylko jeden gol, którego rzutem na taśmę strzelił Bartosz Guzdek. Widzew tym samym na przerwę schodził z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron łodzianie podwyższyli swoje prowadzenie w 57. minucie, gdy Juliusz Letniowski podwyższył prowadzenie, podcinając jednocześnie skrzydła rywalom. Ostateczny cios zadał GieKSie Mateusz Michalski i gospodarze mogli być pewni, że wywalczą pełną pulę przy 17 tysiącach widzów. Gości stać było tylko na honorowe trafienie, które zanotował Oskar Repka w 90. minucie.

W pierwszym piątkowym starciu w ramach ósmej kolejki Fortuna 1 Ligi szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła SKRA Częstochowa, która pokonała na wyjeździe Chrobrego Głogów. Jedną bramkę w meczu zdobył Piotr Nocoń. Tym samym zespół z Jasnej Góry wrócił na zwycięski szlak po trzech meczach bez wygranej, dzięki czemu wskoczył na 11. miejsce w ligowej klasyfikacji. Z kolei drużyna Ivana Drjujdjevicia doznała trzeciej porażki w kampanii.