Czerwono w Polkowicach, GieKSa wciąż bez pełnej puli

GieKSa Katowice - Sandecja Nowy Sącz
GieKSa Katowice - Sandecja Nowy Sącz fot. PressFocus

W czwartek rozegrane zostały trzy ostatnie spotkania w ramach czwartej kolejki Fortuna 1 Ligi. W najciekawszym meczu GieKSa Katowice tylko zremisowała z Sandecją Nowy Sącz (0:0). Zespół z Górnego Śląska wciąż pozostaje bez wygranej w tym sezonie.

Ubogi w gole czwartek w Fortuna 1 Lidze

Podobnie jak w dwóch poprzednich dniach, w których rozgrywane były mecze czwartej serii gier na zapleczu PKO Ekstraklasy, tak i w czwartej dwa mecze zaczęły się o 18:00. Niestety dla sympatyków Fortuna 1 Ligi nie były to ciekawie starcia. Górnik Polkowice podzielił się punktami z Chrobrym Głogów, remisując 0:0. Ciekawostką jest fakt, że gości kończyli zawody w dziewięciu, bo czerwone kartki zobaczyli Oliver Práznovsky i Michał Ilków-Gołąb.

Tymczasem w Opolu miejscowa Odra pokonała skromnie 1:0 Zagłębie Sosnowiec. Zdecydował o tym gol Dariusza Marca, który głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Cezarego Sauczka w 37. minucie. Co prawda w drugiej połowie zespół Kazimierza Moskala szukał trafienia wyrównującego, ale bez efektu i druga porażka w tym sezonie sosnowiczan stała się faktem.

Goli zabrakło również w konfrontacji, która miała miejsce na stadionie przy Bukowej. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie GieKSy Katowice z Sandecją Nowy Sącz. Podopieczni Rafała Góraka dominowali nad rywalami, ale nie udokumentowali swojej przewagi. Kontynuują tym samym passę spotkań bez wygranej, która trwa od 12 czerwca. Trójkolorowi wciąż są bez wygranej w trakcie trwającej kampanii.