Miedź traci punkty z beniaminkiem, rozczarowujący mecz Podbeskidzie – GKS Tychy

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy
Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy fot. PressFocus

We wtorek rozegrana zostały pierwsze trzy mecze w ramach czwartej kolejki Fortuna 1 Ligi. W żadnym ze spotkań nie został wyłoniony zwycięzca. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała bezbramkowo zremisowało z GKS-em Tychy.

Wtorek pod znakiem remisów w Fortuna 1 Lidze

Dwa z wtorkowych meczów czwartej serii gier na zapleczu PKO Ekstraklasy odbyły się o 18:00. Z kolei bój na stadionie pod Klimczokiem zaczął się o 20:30.

Resovia Rzeszów w roli gospodarza podzieliła się punktami Puszczą Niepołomice. Drużyna Radosława Mroczkowskiego pierwsza zdobyła bramkę za sprawą Olivera Podhorina w 30. minucie. Ostatnie słowo należało jednak do Piotra Mrozińskiego w 40. minucie, który ustalił rezultat rywalizacji na 1:1.

Miedź Legnica przystępowała do potyczki ze SKRĄ Częstochowa w roli zdecydowanego faworyta. Lider rozgrywek ostatecznie potknął się w meczu z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi. Krzysztof Drzazga w 40. minucie spotkania zdobył kolejną bramkę w trakcie trwającej kampanii dla legniczan. Nie dała ona jednak upragnionych trzech oczek Miedzi, bo w 58. minucie gola na 1:1 strzelił Marcin Stromecki.

W ostatnim wtorkowym spotkaniu z udziałem Podbeskidzia i GKS-u Tychy zabrakło goli. Górale zaliczyli drugi podział punktów z rzędu po remisie kilka dni temu z GieKSa Katowice. Z kolei zespół Artura Derbina zdobył punkt po bolesnej porażce z legniczanami (0:3).