Fortuna 1. Liga: porażka Górnika, zwycięstwo Widzewa

Piłkarze Widzew Łódź
Piłkarze Widzew Łódź PressFocus

We wtorek rozegrane zostały dwa spotkania 27. kolejki Fortuna 1. Ligi. Kolejne punkty stracił wiceliderujący Górnik Łęczna, który tym razem przegrał z Miedzią Legnica. Ważne zwycięstwo na swoje konto zapisał natomiast Widzew Łódź, który na wyjeździe pokonał 3:2 GKS Bełchatów.

Górnik Łęczna przystępując do wyjazdowego meczu z Legnicy miał nadzieję na odniesienie pierwszego zwycięstwa od trzech kolejek. W ostatnich trzech ligowych spotkaniach drużyna z Lubelszczyzny za każdym razem dzieliła się punktami z rywalami. Tymczasem we wtorek doznała szóstej porażki w tym sezonie. Miedź rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść dzięki trafieniu Michała Bednarskiego w 76. minucie.

Dużych emocji dostarczył drugi z wtorkowych pojedynków, w którym ostatni w tabeli GKS Bełchatów podejmował Widzew. Gospodarze prowadzili od szóstej minuty po trafieniu Damiana Hilbrychta z rzutu karnego, ale gościom z Łodzi udało się jeszcze przed przerwą odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Patryk Mucha, a kilka chwil później drugiego gola zdobył Mateusz Michalski.

W 64. minucie Widzew podwyższył na 3:1, a swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Michalski. Kilka minut później GKS zdobył kontaktowego gola, a do bramki strzeżonej przez Vjaceslavsa Kurdjavcevsa trafił Maciej Mas.

Miedź Legnica – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
1:0 Bednarski 76′

GKS Bełchatów – Widzew Łódź 2:3 (1:2)
1:0 Hilbrycht (k.) 6′