Fortuna 1. Liga: Osiem goli w Niecieczy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce PressFocus

W środę rozegrane zostały dwa zaległe spotkania Fortuna 1. Ligi. Na uwagę zasługuje przede wszystkim efektowna wygrana Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, która na własnym stadionie rozgromiła 6:2 Koronę Kielce. Dzięki tej wygranej umocniła się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

W pierwszym środowym meczu trzy punkty na swoje konto zapisała Miedź Legnica, która w wyjazdowym meczu pokonała 2:1 GKS Jastrzębie. Dzięki tej wygranej Miedzianka awansowała na ósme miejsce w tabeli.

W drugim pojedynku swoje aspiracje do awansu potwierdził Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który efektownie 6:2 rozgromił u siebie Koronę Kielce. Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili pewnie 3:0, a po przerwie potwierdzili swoją wyższość nad rywalem.

Dzięki tej wygranej drużyna Mariusza Lewandowskiego umocniła się na prowadzeniu w tabeli Fortuna 1. Ligi. Aktualnie ma sześć punktów przewagi nad GKS-em Tychy i Radomiakiem Radom. Dodatkowo od pierwszego z tych zespołów ma dwa spotkania do rozegrania więcej, natomiast o drugiego jedno.

GKS Jastrzębie – Miedź Legnica 1:2 (1:1)