Fortuna 1. Liga: lider wygrywa w Bełchatowie

Roman Gergel
Roman Gergel PressFocus

Liderujący w tabeli Fortuna 1. Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza odniósł pierwsze zwycięstwo w 2021 roku. W wyjazdowym spotkaniu nie bez problemów pokonał 2:1 GKS Bełchatów.

Piątkowe spotkanie na GIEKSA Arena świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w ósmej minucie meczu wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Macieja Masa, który wyprowadził GKS na prowadzenie. Faworyzowani goście nie potrafili odpowiedzieć przed przerwą.

W drugiej połowie gościom udało się jednak odwrócić losy rywalizacji. W 65. minucie do wyrównania doprowadził Roman Gergel, który wykorzystał podyktowany przez sędziego Tomasza Marciniaka rzut karny.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce pięć minut przed zakończeniem pojedynku. Po zagraniu z rzutu rożnego zwycięstwo gościom zapewnił Kacper Śpiewak.

Dzięki tej wygranej drużyna z Niecieczy umocniła się na prowadzeniu w tabeli Fortuna 1. Ligi. Aktualnie ma dziewięć punktów przewagi nad drugim Górnikiem Łęczna i jedenaście nad trzecim ŁKS-em Łódź.