Fortuna 1. Liga: Hit dla Górnika, przerwana passa GKS-u Tychy

Arka Gdynia - Górnik Łęczna
Arka Gdynia - Górnik Łęczna PressFocus

W sobotę rozegranych zostało siedem spotkań 20. kolejki Fortuna 1. Ligi. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe 2:0 Arkę Gdynia. Zwycięskiej serii nie zdołał natomiast przedłużyć GKS Tychy.

Górnik wygrywa w Trójmieście

Górnik Łęczna bardzo udanie rozpoczął rywalizację w 2021 roku. W pierwszych dwóch spotkaniach zdobył komplet sześciu punktów i chciał potwierdzić wysoką formę w konfrontacji z bezpośrednim rywalem w walce o awans. Arka do sobotniego meczu przystępowała z nadzieją na rehabilitację za ostatnią wysoką porażkę 0:4 z Puszczą Niepołomice.

Arka Gdynia ponownie musiała jednak uznać wyższość swojego rywala. Górnik po trafieniach Michała Maka i Bartosza Śpiączki w drugiej połowie wygrał 2:0 i umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Arka, dla której to druga z rzędu porażka mocno skomplikowała swoją sytuację w walce o powrót do PKO Ekstraklasy. Obecnie do drugiego w tabeli Górnika traci dziewięć punktów.

Przerwana seria GKS-u Tychy

GKS Tychy przed 20. kolejką mógł pochwalić się pięcioma wygranymi z rzędu. W sobotę mierzył się na wyjeździe z niepokonaną od ośmiu spotkań Sandecją Nowy Sącz i musiał uznać jej wyższość. Gospodarze do zwycięstwa poprowadził Damian Chmiel, który zdobył obie bramki dla gospodarzy w wygranym 2:1 spotkaniu. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Łukasz Grzeszczyk.

Zespół z Tych po tym spotkaniu zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a jego strata do drugiego w tabeli Górnika Łęczna zwiększyła się do pięciu punktów.

Zwycięstwa ŁKS-u i Radomiaka

Trzy punkty na swoje konto w sobotę zapisali również piłkarze ŁKS-u Łódź i Radomiaka Radom. Pierwsi w wyjazdowym meczu uporali się ze Stomilem Olsztyn. Na listę strzelców wpisywali się Ricardinho i Pirulo. Z kolei Radomiak u siebie pokonał 2:0 GKS Jastrzębie, a do siatki trafiali Leandro i Meik Karwot.

Wyniki sobotnich meczów 20. kolejki Fortuna 1. Ligi

Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:2 (0:0)
0:1 Mak 53′
0:2 Śpiączka 68′

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
0:1 Ricardinho 68′
0:2 Pirulo 83′

Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy 2:1 (1:0)
1:0 Chmiel 25′
1:1 Grzeszczyk 45′
2:1 Chniel 50′

Resovia – Miedź Legnica 0:0

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 0:2 (0:0)
0:1 Nowak 49′
0:2 Drewniak 60′

Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
1:0 Szymusik 37′

Radomiak Radom – GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)
1:0 Leandro 33′
2:0 Karwot 69′

Komentarze