Fortuna 1. Liga: Determinacja Widzewa, zwycięstwo w osłabieniu

Daniel Tanżyna
Daniel Tanżyna PressFocus

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli w niedzielę piłkarze Widzewa Łódź. W meczu 22. kolejki Fortuna 1. Ligi pokonali u siebie 2:0 GKS Jastrzębie i plasują się obecnie tuż za strefą barażową.

Do niedzielnego spotkania podopieczni Enkeleida Dobiego przystępowali w roli faworyta, po tym jak wygrali dwa ostatnie ligowe mecze – 1:0 z Chrobrym Głogów i 1:0 ze Stomilem Olsztyn. Po pierwszej połowie nie zanosiło się jednak na kolejną wygraną łodzian. Na przerwę Widzew schodzi już w dziesiątkę, po tym jak tuż przed przerwą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marek Hanousek.

W drugiej połowie Widzew stanął jednak na wysokości zadania i mimo gry w osłabieniu przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 51. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Daniel Tanżyna, a w 67. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Michalski. GKS Jastrzębie nie był w stanie w żaden sposób odpowiedzieć i wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Po tym spotkaniu Widzew zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli, ale ma tyko jeden punkt straty do wyprzedzającej go Arki Gdynia.

Widzew Łódź – GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 Tanżyna 51′
2:0 Michalski 67′