Fortuna 1. Liga: bez bramek w Łodzi

Mateusz Górski
Mateusz Górski PressFocus

Ani jednego gola nie obejrzeliśmy w pierwszym spotkaniu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi. Widzew Łódź na własnym stadionie bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice.

W roli faworyta do jedynego piątkowego spotkania tej serii spotkań przystępowali gospodarze, którzy jeszcze niedawno notowali serię siedmiu kolejnych meczów bez porażki i trzech kolejnych zwycięstw. Seria ta została przerwana przed tygodniem, kiedy Widzew przegrał 0:3 w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. W piątek stanął przed doskonałą szansą na rehabilitację.

Puszcza okazała się jednak bardzo wymagającym przeciwnikiem, który potwierdził dobrą formę z ostatnich spotkań. Dłużej przy piłce w tym meczu utrzymywali się łodzianie, ale pod względem sytuacji strzeleckich był to wyrównany pojedynek. Piłka ani razu nie znalazła jednak drogi do siatki i obie drużyny podzieliły się punktami.

Widzew nie wykorzystał tym samym szansy na wskoczenie do pierwszej szóstki ligowej tabeli. Obecnie zajmuje siódmą lokatę, mając na swoim koncie tyle samo punktów co wyprzedzającego go Arka Gdynia. Puszcza Niepołomice z dwoma punktami mniej sklasyfikowana jest na ósmym miejscu.

Komentarze