Fornalik z powiewem optymizmu. “Przerwa może wpłynąć na nas pozytywnie”

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice już w najbliższy weekend zmierzy się z Wisłą Płock w spotkaniu 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Przed tym starciem o przygotowania drużyny w trakcie przerwy reprezentacyjnej opowiedział trener Waldemar Fornalik.

  • Piast Gliwice ma zamiar odnieść czwarte z rzędu zwycięstwo nad Wisłą Płock
  • Niebiesko-czerwoni przystąpią do potyczki z Nafciarzami po dwóch z rzędu remisach ligowych
  • Przed piątkowym starciem głos zabrał trener Piastunek

Piast będzie odmieniony po przerwie?

Piast Gliwice zmierzy się z czwartą aktualnie ekipą w ligowej tabeli w piątek wieczorem o 20:30. Niebiesko-czerwoni mają zamiar wrócić na zwycięski szlak po dwóch z rzędu remisach.

– Tradycyjnie w pierwszych dniach był moment regeneracji i czyszczenia głów. Później natomiast była praca, praca i jeszcze raz praca. Mieliśmy kilka dni podwójnych zajęć – powiedział trener Waldemar Fornalika w rozmowie opublikowanej na PG TV.

Myślę, że ta przerwa powinna wpłynąć na nas pozytywnie. Wierzę, że dzięki niej możemy lepiej grać – przekonywał były selekcjoner reprezentacji Polski.

Przed starciem z Wisłą Płock gliwiczanie będą musieli radzić sobie także bez kontuzjowanych zawodników. W tej kwestii trener Piasta też się wypowiedział.

Dwóch-trzech zawodników ma kłopoty, których los będzie się ważył do ostatniej chwili. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji, oprócz Ariela Mosóra, który będzie pauzował z powodu kartki – rzekł Fornalik.

Niebiesko-czerwoni po piątkowej potyczce w przyszłym tygodniu będą odrabiać zaległości. Piast zmierzy się 6 października (w czwartek) z Rakowem Częstochowa.

Czytaj więcej: Van den Brom: za nami mocne treningi i dobra praca

Komentarze