Fornalik: Wynik mógł być lepszy

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. Daniel Dmitriew / Piast-gliwice.eu

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z BATE Borysów 1:1 w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Waldemar Fornalik, trener mistrzów Polski, żałował, że jego zespół nie sięgnął na Białorusi po zwycięstwo.

Czytaj dalej…

– W Polsce jest powiedzenie o niedosycie, ale zostawmy to. Wynik jest korzystny, ale mógłby być lepszy. To chyba najlepszy komentarz do tego meczu – powiedział na konferencji Fornalik, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Myślę, że zagraliśmy dobry mecz. W wielu fazach tego meczu prowadziliśmy i kontrolowaliśmy grę. Można powiedzieć, że mamy za sobą pierwszą połowę, bo to dwumecz. Wynik remisowy nie jest złym wynikiem – podkreślił.

– Wynik ten stawia nas w dobrej sytuacji. Oczywiście, rezultat mógłby być lepszy, bo mieliśmy kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Cóż, zremisowaliśmy, zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie i mogę być zadowolony z postawy swojej drużyny – stwierdził.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 17 lipca w Gliwicach. Zwycięzca tego dwumeczu w II rundzie zmierzy się z lepszym z pary Linfield FC (Irlandia Północna) – Rosenborg BK (Norwegia).

Komentarze