Fornalik przed spotkaniem z Cracovią

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice w pierwszym meczu w ramach 22. kolejki PKO Ekstralasy zmierzy się z Cracovią. Niebiesko-czerwoni przystąpią do tej potyczki, chcąc wygrać ósme spotkanie w sezonie. Przed tym starciem kilka zdań wyraził w rozmowie z klubową stroną internetową opiekun Piastunek.

Trudne starcie przez gliwiczanami

Piast Gliwice pozostaje bez porażki od czterech spotkań. W minioną niedzielę gliwiczanie zremisowali na wyjeździe z Lechem Poznań 0:0. Tymczasem najbliższy przeciwnik Niebiesko-czerwonych ma na swoim koncie dwa kolejne remisy.

– Cracovia miała swoje problemy, pojawiały się też kontuzje, ale nie zapominajmy, gdyby dodać Cracovii pięć punktów, nie znajdowałaby się na zajmowanym miejscu, tylko wyżej – mówił Waldemar Fornalik cytowany przez Piast-gliwice.eu.

– Z takimi drużynami nie gra się łatwo, bo są zdesperowane. Każdy punkt jest da nich cenny, ale i my tych punktów potrzebujemy – uzupełnił były selekcjoner reprezentacji Polski.

Puchar Polski z tyłu głowy piłkarzy Piasta

Chociaż po piątkowym starciu gliwiczanie będą mieli już reprezentacyjna przerwę, to opiekun Piasta koncentruje się na razie tylko na batalii z Pasami. – Przede wszystkim myślimy o tym, żeby ten mecz wygrać, nie myślimy na razie o przerwie. Zawsze jest tak, że zwycięstwo pozwala pracować w lepszych nastrojach podczas przerwy. Koncentrujemy się jednak przede wszystkim na spotkaniu – mówił trener Niebiesko-czerwonych.

Piast po rozegraniu 21 meczów ligowych legitymuje się bilansem 28 punktów na koncie. Nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała ekipa z Okrzei ma 10 oczek przewagi. Tymczasem do trzeciego Rakowa Częstochowa piłkarze Piasta tracą osiem punktów.

Godne uwagi jest to, że już w przyszłym miesiącu gliwiczanie zagrają z Arką Gdynia w spotkaniu, którego stawką będzie gra w finale Fortuna Pucharu Polski, co wydaje się na dzisiaj głównym celem Piasta.