Fornalik ostrzegł rywali. “Jesteśmy w dobrej formie”

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice w trakcie minionego weekendu zapewnił swoim kibicom niezwykły rollercoaster emocji. Niebiesko-czerwoni w rywalizacji z Wisłą Kraków w pewnym momencie przegrywali już 0:3, aby ostatecznie odwrócić losy spotkania na swoją korzyść. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 4:2. Tymczasem przed najbliższym meczem ligowym opiekun Piastunek zapowiedział zmiany w składzie.

Piast Gliwice w najbliższy weekend zmierzy się ze Śląskiem Wrocław w spotkaniu w ramach 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Niebiesko-czerwoni powalczą o piąte zwycięstwo w sezonie.

Zadanie przed gliwiczanami nie będzie jednak łatwe, a świadomy tego jest trener Piasta. – Śląsk jest dobrym jakościowo zespołem i nieprzypadkowo jest tak wysoko w ligowej tabeli. W poprzednim sezonie walczył o medale. Praca, jaką tam wykonali trenerzy, przynosi określone efekty – rzekł Waldemar Fornalik cytowany przez oficjalną stronę gliwickiego klubu.

Trener Piasta dał do zrozumienia, że składna spotkanie z WKS-em może ulec zmianie. – Niewątpliwie jest to inny przeciwnik. W wyniku braku Dominika Steczyka będziemy musieli dokonać pewnych korekt. Skład na pewno nie musi być taki sam, jak w meczu z Wisłą Kraków – powiedział Fornalik.

Zima w tym roku zaskoczyła ligowców. W tej kwestii opiekun Piasta także wypowiedział kilka słów, podkreślając, że na obozie w Turcji drużyna miała bardzo dobre warunki do pracy.

– Trenowaliśmy w świetnych warunkach w Turcji, po powrocie różnie to bywało i nie było łatwo oszacować swoją ostateczną dyspozycję. Ten ostatni mecz pokazał, że jesteśmy w dobrej formie. Bramki zdobyte w końcówce spotkania świadczą o tym, że zespół jest dobrze przygotowany i wierzy w to, co robi – przekonywał Fornalik.

Gliwiczanie w tabeli polskiej ekstraklasy plasują się aktualnie na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów na koncie.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze