Fornalik określił cel na mecz z Górnikiem

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice w pierwszym sobotnim meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się w roli gospodarza z Górnikiem Łęczna. Podopieczni Waldemara Fornalika mają nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo. Kilka zdań w rozmowie z oficjalną stroną internetową Niebiesko-czerwonych wypowiedział opiekun ekipy z Okrzei.

  • Piast Gliwice zagra z Górnikiem Łęczna na wyjeździe w pierwszym sobotnim spotkania 11. kolejki PKO Ekstraklasy
  • Niebiesko-czerwoni podejdą do potyczki w roli zdecydowanego faworyta
  • Opiekun gliwiczan przed starciem z Zielono-czarnymi przestrzegał przed nadmiernym optymizmem

Piast Gliwice do Łęcznej wybrał się jak po swoje?

Piast Gliwice przed przerwą na mecze reprezentacyjne pozostawił w pokonanym polu Wisłę Kraków. Zespół Fornalika wygrał 1:0, dzięki czemu wskoczył na ósme miejsce w ligowej tabeli, legitymując się bilansem 13 punktów na koncie.

Opiekun Niebiesko-czerwonych nie ukrywa, że jego drużyna ma trochę kłopotów kadrowych przed konfrontacją z beniaminkiem PKO Ekstraklasy.

– Na jednym z treningu doszedł jeszcze uraz Tomasza Jodłowca i jego na pewno nie będzie do dyspozycji. Zabraknie również Kuby Czerwińskiego, który jest w okresie rehabilitacji, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Pod znakiem zapytania stoi występ Kristophera Vidy, a za kartki pauzuje Michał Chrapek – mówił Fornalik cytowany przez Piast-gliwice.eu.

Niebiesko-czerwoni w roli faworyta podejdzie do potyczki z Górnikiem. Trener Piasta przestrzegał jednak przed nadmiernym optymizmem.

– Do Łęcznej jechały drużyny i dopisywały sobie punkty, ale sami widzimy, że ta liga czasem jest nieprzewidywalna i to, że ktoś zajmuje określone miejsce w tabeli, nie sprawia, że te punkty będą łatwiejsze do wywalczenia. Każdy zespół o coś gra, także Górnik Łęczna – powiedział Fornalik.

W pięciu ostatnich spotkaniach między oboma zespołami Piast wygrał dwa razy, raz górą był Górnik i dwa starcia zakończyły się remisem. Po raz ostatni obie drużyny grały ze sobą w maju 2017, gdy ekipa z Gliwic wygrała 2:1.

Czytaj więcej: Poznaliśmy dokładny termin Derbów Krakowa

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze