Fornalik ocenił przygotowania Piasta. “Wykonaliśmy porządną pracę”

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice ma za sobą dwa mecze kontrolne przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali pewnie Kuźnię Ustroń (7:0). Tymczasem w boju z Sandecją Nowy Sącz zremisowali (1:1). Nie może dziwić, że opiekun Piastunek jest umiarkowanie zadowolony z postawy swojej drużyny.

  • Piast Gliwice ma ambitne plany związane z nowym sezonem ligowym
  • Trener Waldemar Fornalik pozwolił sobie na ocenę dotychczasowej pracy swojej drużyny
  • Przed startem nowej kampanii Niebiesko-czerwoni rozegraja jeszcze trzy mecze kontrolne

Fornalik podsumował pracę Niebiesko-czerwonych

Piast Gliwice przygotowuje się do startu nowej kampanii w PKO Ekstraklasie w Arłamowie. Przed startem nowego sezonu Niebiesko-czerwoni rozegrają jeszcze trzy spotkania kontrolne. Rywalem gliwiczan będzie między innymi Resovia Rzeszów.

Tymczasem ostatni mecz towarzyski ocenił trener Piasta, który dał do zrozumienia, że jest zadowolony z dotychczasowej pracy wykonanej przez drużynę.

– Podczas zgrupowania wykonaliśmy porządną pracę zarówno na siłowni, jak i na boisku. Jestem zadowolony ze sposobu poruszania się i zaangażowania zawodników. Wynik jest sprawą drugorzędną, ale nikt nie lubi przegrywać, dlatego też remis nie jest zły – mówił po spotkaniu z Sandecją szkoleniowiec gliwiczan cytowany przez oficjalną stronę internetową Piasta.

– Przed nami kolejne jednostki treningowe z dużymi obciążeniami, ale przecież jest to taki okres, że nie może być inaczej. Pewne rzeczy są przez to wkalkulowane w grę i zachowania na boisku, ale niektóre nie powinny nam się zdarzyć, pomimo tych obciążeń – dodał Fornalik.

Gliwicka drużyna nowy sezony ligowy zacznie 16 lipca wyjazdowym meczem z Jagiellonią Białystok. Pierwsze spotkanie w roli gospodarza Piast zagra 24 lipca przeciwko Jagiellonii Białystok.

Czytaj więcej: Piast ogłosił przedłużenie umowy z kluczowym obrońcą

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze