Flavio Paixao na dłużej w Lechii

Flavio Paixao
Flavio Paixao PressFocus

Najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii Ekstraklasy Flavio Paixao zostaje w Lechii Gdańsk na kolejny sezon. Dla kapitana Biało-Zielonych będzie to już szósty rok spędzony w Gdańsku.

Flavio Paixao przyjechał do Polski wiosną 2014 roku i reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po dwóch udanych sezonach spędzonych na Dolnym Śląsku przeprowadził się do Gdańska, gdzie występuje nieprzerwanie od 2016 roku. Obecny kontrakt Flavio Paixao z Lechią obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku.

– Cieszę się, że zostaję w Lechii na dłużej. Czuję się tutaj jak w domu – prywatnie i sportowo. Już zdobyłem z Lechią Puchar Polski, ale wciąż mam ambicję zdobycia mistrzostwa Polski dla Biało-Zielonych. Chcę poprowadzić tę drużynę jak najwyżej i cieszę się, że będę to mógł robić przez kolejny rok – powiedział Portugalczyk.

Flavio Paixao strzelił najwięcej dla Lechii najwięcej bramek w Ekstraklasie oraz jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w Ekstraklasie. Do przekroczenia bariery 100 strzelonych bramek brakuje mu obecnie 17 trafień.

Komentarze