Filar defensywy Niebieskich żegna się z klubem

Bartłomiej Kulejewski
Bartłomiej Kulejewski fot. PressFocus

Ruch Chorzów jest w trakcie przygotowań do nowego sezonu, w którym będzie rywalizował na poziomie Fortuna 1 Ligi. W oficjalnym komunikacie klub z Cichej przekazał, że w nowej kampanii Niebieskich nie będzie reprezentował Bartłomiej Kulejewski.

  • Ruch Chorzów przed startem nowego sezonu nie tylko się wzmacnia, ale też luzuje swoja kadrę
  • Niebiescy w oficjalnym komunikacie poinformowali o rozstaniu z Bartłomiejem Kulejewskim
  • Obrońca spędził 16 lat w śląskiej ekipie

Kulejewski kończy przygodę z Ruchem

Ruch Chorzów przechodzi metamorfozę kadrową. 14-krotni mistrzowie Polski sfinalizowali już pięć wzmocnień, a wszystko wskazuje na to jeszcze koniec. Nie milkną doniesienia, że powrót na Cichą może zaliczyć Maciej Sadlok.

Najnowszy oficjalny komunikat Niebieskich dotyczył natomiast pożegnania. Z klubem rozstaje się Barłomiej Kulejewski, który był związany z Ruchem od szóstego roku życia. Władze klubu podjęły decyzję o nie przedłużeniu umowy z zawodnikiem, która wygasa z końcem czerwca 2022 roku.

– Od szóstego roku życia nieprzerwanie biegałem z eRką na piersi. Poznałem wspaniałych ludzi i te kontakty zostaną już na zawsze. Do pierwszej drużyny wchodziłem jako nieopierzony młokos w wyjątkowo trudnych czasach. Dzięki doświadczeniu, jakie zebrałem, dojrzałem jako zawodnik, ale przede wszystkim jako człowiek – mówił obrońca cytowany przez oficjalną stronę internetową Ruchu.

– Później wszyscy podpowiadali, by uciekać z tonącego statku, ale nie wyobrażałem sobie opuścić miejsce, które kocham. Teraz jednak muszę to zrobić. Zaczynam nowy etap życia, ale Ruch na zawsze pozostanie w moim sercu. Po dwóch awansach z rzędu klub jest na dobrej drodze, by wrócić na należne mu miejsce. Będę kibicował drużynie i ściskał kciuki – uzupełnił Kulejewski.

22-latek w ostatnim sezonie w eWinner 2 Lidze rozegrał łącznie 24 spotkania, strzelając w nich dwa gole. Wcześniej podjęto decyzję, że z Ruchem żegnają się między innymi: Kacper Kawula, Vanja Marković, Przemysław Szkatuła, czy Rusłan Zubkow i Paweł Żuk.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów pozyskał nowego napastnika

Komentarze