Fedor Cernych odejdzie z Jagiellonii Białystok

Fedor Cernych
Fedor Cernych fot. PressFocus

Fedor Cernych szykuje się do opuszczenia Jagiellonii Białystok. Napastnik doszedł już do porozumienia z AEL-em Limassol i przejdzie tam obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem kontraktu.

  • Fedor Cernych kończy swoją przygodę z Jagiellonią Białystok
  • Napastnik będzie kontynuował karierę na Cyprze
  • W najbliższym czasie przejdzie testy medyczne przed podpisaniem umowy z AEL-em Limassol

Cernych opuszcza Białystok

Do rundy wiosennej Jagiellonia Białystok przystąpi najprawdopodobniej bez Fedora Cernycha, który jest coraz bliżej przeprowadzki na Cypr. Napastnik doszedł już do porozumienia w kwestii warunków indywidualnego kontraktu z AEL-em Limassol. Teraz czekają go testy medyczne, a po ich bezproblemowym przebyciu nawiąże współpracę z ósmą siłą tego sezonu cypryjskiej ekstraklasy.

Cernych kończy tym samym swoją drugą przygodę z Jagiellonią Białystok, która trwała od września 2020 roku. W obecnej kampanii reprezentant Litwy rozegrał osiemnaście spotkań i zgromadził na swoim koncie bramkę oraz dwie asysty. Nie ulega wątpliwościom, że 31-latek nie był już tak istotnym ogniwem zespołu, jak jeszcze do niedawna.

Jeśli testy medyczne przebiegną po myśli zawodnika, podpisze on z AEL-em Limassol kontrakt ważny do połowy 2024 roku, zawierający opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Zobacz również: Rekordowy zarobek Stali Mielec. Napastnik coraz bliżej transferu

Komentarze