Remisowa sobota, kuriozalna sytuacja w meczu Śląsk – Legia

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa fot. PressFocus

Legia Warszawa w pięciu rozegranych spotkaniach ligowych w tym sezonie poniosła już kilka porażek. Po raz trzeci z placu gry na tarczy mistrzowie Polski zeszli po starciu ze Śląskiem Wrocław, przegrywając 0:1. Gola na wagę wygranej strzelił Victor Garcia, który wykorzystał niespotykaną sytuację z udziałem sędziego liniowego.

Bez goli na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim

Bruk-Bet Termalica Nieciecza do przerwy remisowała w wyjazdowym spotkaniu z poznaniakami 0:0. Po zmianie stron rezultat się nie zmienił. Dobre zawody rozegrali bramkarze obu ekip, którzy kilka razy ratowali swoje zespoły przed utratą gola. Beniaminek grał w tym sezonie siedem razy i nie zanotował jeszcze ani jednej wiktorii. Poznaniacy wygrali do tej pory tylko jeden raz…

Górnik nie obronił dwubramkowego prowadzenia

Zabrzanie szybko wyszli na prowadzenie w spotkaniu z Pasami. Już do przerwy podopieczni Jana Urbana mieli dwie bramki zaliczki. Na listę strzelców wpisali się Jesus Jimenez i Piotr Krawczyk. Po zmianie stron dwoma golami odpowiedział Matej Rodin i mecz zakończył się remisem 2:2.

Jagiellonia może czuć niedosyt

Z perspektywy całego meczu z Białymstoku, lepsza był Jagiellonia. Drużyna Ireneusza Mamrota musiała jednak odrabiać straty, ponieważ Stal Mielec objęła prowadzenie. Gospodarze dopięli swego i na tablicy wskazując wynik było 1:1. Po przerwie nie zobaczyliśmy już goli.

Legia na tarczy, Śląsk nacierał i dopiął swego

Legię Warszawa w ostatnim meczu przed starciem w Lidze Europy ze Spartakiem Moskwa w Lidze Europy nie poprawiła sobie nastrojów. Mistrzowie Polski przegrali ze Śląskiem Wrocław 0:1. Jedyny gol padł jednak po kuriozalnym zachowaniu sędziego liniowego, który najpierw podniósł chorągiewkę przy akcji Victora Garcii, aby szybko ją opuścić, co kompletnie zmyliło piłkarzy Legii. Wykorzystał to zawodnik gospodarzy, strzelając gola na wagę cennych trzech oczek.