Exposito piłkarzem Śląska

Erik Exposito
Erik Exposito fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Nowym zawodnikiem Ślaska Wrocław został 23-letni Erik Expósito. Hiszpan związał się ze klubem z Dolnego Śląska trzyletnią umową.

Czytaj dalej…

Nowy napastnik WKS-u w trakcie swojej dotychczasowej kariery reprezentował barwy wyłącznie hiszpańskich klubów. Jako zawodnik UD Las Palmas w wieku niespełna 21 lat zadebiutował w Primera Division. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii rozegrał łącznie 11 spotkań, zdobywając jedną bramkę (przeciwko Celcie Vigo).

– W poszukiwaniach napastnika kluczowe było dla nas to, aby swoim stylem gry pasował do systemu preferowanego przez trenera Vitezslava Lavičkę – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. – W Eriku drzemie bardzo duży potencjał, dlatego też głęboko wierzymy, że będzie dla nas wartościowym zawodnikiem – podkreśla.

Mierzący 190 cm wzrostu napastnik pierwszą część poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Cordobie CF, występującej w LaLiga2, a przez ostatnie pół roku grał w Las Palmas B.

– Chcę pokazać na boisku, że jestem wart tego, by tu być – mówi Erik Expósito. – Nie jestem napastnikiem jedynie czekającym na podania – staram się pokazywać do gry, pomagać w rozegraniu akcji i wychodzić do prostopadłych piłek czy też robić miejsce innym zawodnikom – dodaje.

Exposito w Śląsku Wrocław będzie nosił koszulkę z numerem 9.

Komentarze